fasady - elewacje - obróbka aluminium - wpusty dachowe - spawanie aluminium - zabezpieczenie dachu

POHL
Symat Perfect

SYMATÂŽ Perfect  


 
Doskonałe wykończenie krawędzi dachu
Uchwyt 3-d, śruba regulacyjna do ustawienia wysokości i pochyłu w stosunku do ścian bocznych jak i powierzchni dachu z zabezpieczeniem przed naporem wiatru zgodnym z normą DIN 1055,część 4


Opis techniczny
Wieloczęściowy profil do wykończenia krawędzi dachu z moĹźliwością ustawienia wysokości, kąta i obrotu, zgodny z normą DIN 10 55, część 4; wykonany z aluminium i posiadający zabezpieczenie przed naporem wiatru. Wraz z załączonym wyposaĹźeniem stosowany jest do łączenia z foliami dachowymi i papami termozgrzewalnymi. Dla materiału przyłączeniowego o grubości od 1.0-5.0 mm. Standardowa odległość miedzy uchwytami to 1,5 m dla wszystkich wysokości budynkĂłw. Wysokość blend od 125-1300 mm (co 25 mm), długość blend 3000 mm. Dołączone są rĂłwnieĹź łączniki do blend. Gotowe elementy naroĹźne wewnętrzne i zewnętrzne 90o o dł. ramion 250 mm. 
Profil wyrĂłwnujący i ślizgowy 800 mm, dla naroĹźnikĂłw o długości 100 mm profil podpierajacy o szer. 90 mm. Przy blendach o wysokości powyĹźej 300 mm stosuje się uchwyty 3-d z dodatkowym zamocowaniem do lica fasady. 
Standardowa długość profilu montaĹźowego 150 mm. Wymiary specjalne dostarczane są na zamĂłwienie. Dostarczany pakiet zawiera odpowiednio : uchwyty, łączniki do blend, profile podpierające oraz profile wyrĂłwnujące i ślizgowe. 

 

Technika systemów ślizgowych

Blendy profili do wykończenia krawędzi dachów sięgają ponad powierzchnię pokrycia dachu.
Uwarunkowane materiałowo i technicznie zmiany długości wymagają profili ślizgowych i wyrównujących, aby blendy bezpośrednio nie ślizgały się na pokryciu dachu co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia.

 

Zabezpieczenie przed naporem wiatru

Stopka sprężynująca uchwytu 3-d zwalnia się przy montażu blendy, dzięki temu otrzymujemy odporne na działanie wiatru zamocowanie blendy.
Przy demontaĹźu moĹźliwe jest odblokowanie zatrzasku i ponowne wykorzystanie zarĂłwno blendy jak i uchwytu.