fasady - elewacje - obróbka aluminium - wpusty dachowe - spawanie aluminium - zabezpieczenie dachu

POHL
Systemowa obrĂłbka attyki/ogniomuru BA

Seria BA  

  • MoĹźliwość wykonania ze stali szlachetnej lub miedzi

Opis techniczny

Pokrycia murów serii BA są produkowane z blach aluminiowych o standartowych długościach od 2000 i 3000 mm jak również w długościach na wymiar. Do dyspozycji są blachy o grubości 1,5 mm / 2,0 mm / 2,5 mm / 3,0 mm.
Przy produkcji uwzględnia się każdorazowo uwarunkowania architektoniczne. Po lokalnym pomiarze obiektu wykonuje się blendy i narożniki.

Systemy uchwytĂłw

Aby w sposĂłb niewidoczny i szczelny zamocować elementy pokrycia do wyboru oferowanych jest wiele systemĂłw uchwytĂłw. Nasz standardowy program przewiduje rowkowane profile, ktĂłre jednocześnie są łącznikami do blend. 
Nałożone gumowe uszczelki zapobiegają stukotaniu elementów. Przy obróbkach przy dużym rozwinięciu lub niewielkich możliwościach zamocowania (np. : z licem fasady klinkierowej) oferujemy uchwyt wzmocniony / uchwyt patentowy do stabilniejszego uchwycenia blach.
Oba systemy odpowiadają normie DIN 1055, część 4.
Zgodnie z wymogami derektyw  dotyczących budowy dachĂłw płaskich uchwyty naleĹźy montować z niewielkim spadkiem w kierunku powierzchni dachu.

Przy dużych pochyłach (proszę podać liczbę stopni) będą uwzględnione zmiany przy profilowaniu obróbki.

 

 

BA – krok za krokiem
 
1. NaleĹźy wykonać rysunek przekroju attyki/ogniomuru z  uwzględnieniem   wszystkich warstw konstrukcyjnych (docieplenie,      tynk, fasada itd.-dokładny wymiar).
  
  1. Na rysunku przekroju dachu należy zaznaczyć przekrój profilu BA
  
  1. Przy wyznaczaniu szerokości obróbki BA, do grubości ogniomuru (wraz z dociepleniem, tynkiem itp.) należy dodać 60mm, (tj. założyć 30mm dystansu z każdej strony):
  
  1. Długości powinny być mierzone wzdłuż krawędzi zewnętrznej budynku i należy je zaznaczyć na szkicu od strony zewnętrznej.
 
  1. Przy obmiarze należy uwzględnić spadek w kierunku dachu - wynosi on 2o. Spadki, które są różne od standardu należy uwzględnić i zaznaczyć na rysunku.
 
  1. Kąty narożników wewnętrzne i zewnętrzne muszą być czytelnie oznaczone na rysunku.
 
  1. NaleĹźy narysować i zwymiarować ewentualny spadek na długości blendy  z podaniem kąta i długości odcinkĂłw (w tym przypadku bez 2o spadku).
 
  1. W wypadku, gdy ogniomur ma kształt łukowy należy podać czy wykonanie blend jest segmentowe czy przy zachowaniu krzywizny. Podać długość łuków itp.
 
  1. Przy wymiarach należy podawać wartości w mm.
 
  1.  NaleĹźy wypełniać załączoną tabelę jako pełny opis rysunku.